www.mojregion.eu www.faj.org.pl

5 kwietnia 2013 r. w Instytucie Fizyki UMK odbył się finał konkursu. Relacja z rozdania nagród znajduje się w zakładce "Finał". Wkrótce zamieścimy na stronie najciekawsze nadesłane prace.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

LAUREACI W KATEGORII INDYWIDUALNEJ

Klasy I-III

I miejsce

    Igor Piotrowiak (SP nr 10 w Toruniu) - Produkcja dwutlenku węgla

II miejsce

    Marta Wiśniewska (SP nr 24 w Toruniu) - Lodowy eksperyment

III miejsce

    Hanna Makowska (SP nr 10 w Toruniu) - Dwustronne ziemniaczane kiełkowanie

Wyróżnienia

    Jakub Słupczewski (SP nr 10 w Toruniu) - Samoczynna załączanie diody LED po zapadnięciu zmierzchu
    Wiktor Mąkólski (SP w Czernikowie) - Film animowany o wzroście i rozwoju fasoli na różnych typach podłoża
    Aleksander Herba (Społeczna SP "Edukacja" w Toruniu) - Pomocnik Kopciuszka
    Adam Santus (SP w Nowej Wsi Wielkiej) - Jaki kolor zimą, jaki kolor latem?
    Antonina Stachowicz (SP nr 2 w Chełmży) - Jak pietruszka pije wodę?
    Nikola Konowalska (SP w Białych Błotach) - Hodowla pleśni
    Jakub Wegner (Społeczna SP "Edukacja" w Toruniu) - Płonąca słodycz

Klasy IV-VI

I miejsce

    Alicja Gołaszewska (SP w Jarantowicach) - Kolorowe krysztaly soli

II miejsce

    Alicja Pancerzyńska (SP nr 20 w Grudziądzu) - Zimowa stołówka ptaków

III miejsce

    Marcin Makowski (SP w Płużnicy) - Budowa modelu rakiety

Wyróżnienia

    Anastazja Nagórka (SP w Tucholi) - Obserwacja Jowisza
    Karolina Nalazek (SP w Ostromecku) - Czy posypywanie ulic solą szkodzi moim roślinom w ogrodzie?
    Dawid Pawlak (Salezjańska SP) - Cy można uzyskać lód w temperaturze pokojowej?
    Adam Łangowski (Salezjańska SP) - Co kiwi czyni kiwi?
    Alicja Starobrat (SP w Ostromecku) - "Mikrokosmos" w szkolnym mikroskopie
    Anastazja Nagórka (SP w Tucholi) - Obserwacja wzrostu pierwszych kwiatów wiosennych
    Aleksandra Żabicka (SP w Płużnicy) - Ile śmieci produkuje 4-osobowa,wiejska rodzina w ciagu 10 dni?
    Miriam Mazawi (Zespół S-P w Brodnicy) - Gęstość przedmiotów a woda

LAUREACI W KATEGORII GRUPOWEJ

I miejsce

    Szkoła Podstawowa w Płużnicy - "Szukamy bezpiecznego "domu" dla stalowego gwoździa" (Uczniowie klas V i VI, opiekun: Alicja Wolska)

II miejsce

    Szkoła Podstawowa w Świętosławiu - "Kryształy" (Uczennice klasy VI, opiekun: Renata Romanowska-Stempnik)

III miejsce (ex aequo)

    Salejzańska Szkoła Podstawowa w Toruniu - "Tajemnice kiełkowania" (Uczniowie klasy VI, opiekun: Monika Mrowińska)
    Szkoła Podstawowa w Płużnicy - "Jaka bania jest potrzebna do minuty spalania?" (Uczniowie klasy IV, opiekun: Alicja Wolska)

    Laureatom serdecznie gratulujemy, a przedstawicieli zwycięskich grup zapraszamy na finał konkursu 5 kwietnia 2013 r., podczas którego zaprezentujemy ich prace i rozdamy nagrody.
    Oprócz zwycięskich prac komisja konkursowa przyznała 5 wyróżnień. Gratulujemy.

Lista prac wyróżnionych

  • Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy - "Jak powstaje energia elektryczna z wiatru?" (Ucznniowie klas IV, V i VI, opiekun: Jolanta Król)
  • Szkoła Podstawowa w Świętosławiu - "Hodowla rzeżuchy" (Uczennice klasy VI, opiekun: Renata Romanowska-Stempnik)
  • Szkoła Podstawowa w Tucholi - "Obserwacja pogody w Tucholi" (Uczniowie klasy VI, opiekun: Dorota Karnecka)
  • Społeczna Szkoła Podstwowa Edukacja - "Mikroplaneta w słoiku" (Uczniowie klasy VI, opiekun: Aleksandra Kaczor)
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu - "Wpływ wybranych czynników fizycznych i chemicznych na przerwanie spoczynku niektórych gatunków roślin uprawnych" (Uczniowie klasy IV, opiekun: Maria Kuroczycka)